Novi roman književnika Berislava Blagojevića iz Banjaluke: Intimna priča bumerang generacije

Promocije

Zanimljivu i emotivnu priča o prijateljstvu, gradu na granici i ljubavi donosi novi roman književnika Berislava Blagojevića iz Banjaluke pod nazivom “Bumerang”, koji je pred čitaocima, na policama knjižara i biblioteka

Iskrena, direktna, aktuelna, ironična i obogaćena gorkastim humorom Blagojevićeva knjiga dotiče mnoga pitanja iz svakodnevice pripadnika bumerang generacije.

Napisana prepoznatljivim stilom, ova knjiga predstavlja intimnu i specifičnu šetnju kroz istoriju jednog prostora i sudbine ljudi u njemu.

– Romanom “Bumerang” želio sam da obradim temu koja je, po mom uvjerenju, izuzetno važna: šta se dešava s mladim ljudima koji su završili studije, ali su zbog raznih okolnosti bili primorani da se vrate u roditeljske domove – istakao je Blagojević.

Knjigu je objavila Izdavačka kuća “Presing” iz Mladenovca, a interesantan dizajn korica je djelo Bratislava Kostića iz beogradskog “Ptroglyph” studija.

U prodaji je novi roman Berislava Blagojevića – Bumerang.

Roman donosi priču o “bumerang generaciji”, u kojoj bumerang predstavlja metaforu stalnog vraćanja na početak i kretanja od nule. Knjiga je socijalno angažovana i djelimično autobiografska.

Prema riječima autora, ljubav je u romanu prikazana višeslojno kao ljubav između muškarca i žene, ljubav prema knjigama, bibliotekama i jednom prostoru, ljubav između prijatelja.

Junaci “Bumeranga” provode dane u suočavanju sa neprilagođenošću i beznađem, roditeljskim razočaranjem i nerazumijevanjem, te potrazi za ljubavlju i zaposlenjem.

berislav-blagojevic-bumerang-korice

U razgovorima se, kaže ovaj književnik, njegovi junaci dotiču brojnih aktuelnih pitanja kao što su korupcija, nezaposlenost, nemogućnost zasnivanja porodice, depresija…

– “Bumerang” je, između ostalog, metafora stalnog vraćanja na početak i kretanja od nule. Osim ovog socijalno angažovanog dijela, knjiga takođe sadrži (tragi)komične i emotivne elemente. Ljubav je prikazana višeslojno kao ljubav između muškarca i žene, ljubav prema knjigama, bibliotekama i jednom prostoru, ljubav između prijatelja – pojašnjava Blagojević.

Za razliku od romana “Tiši od vode”, mjesto radnje u “Bumerangu” je Blagojevićev rodni grad, Brod.

– Brod je moj (sad već i literarni) zavičaj. Zato rukopis obiluje intimnim i autobiografskim elementima, što je u spisateljskom smislu bilo i opterećujuće, ali i izazovno – naglašava on.

Premda se radnja odvija u sadašnjosti, ostalo je dovoljno prostora za skiciranje istorije grada koja je i zanimljiva i specifična.

– A kad se pomenu Brod i književnost, neizostavno izroni ime Voje Čolanovića, kome sam u ovom romanu na određeni način priredio mini-omaž – zaključuje na kraju Berislav Blagojević.


Preneseno sa: https://berislavblagojevic.wordpress.com/

KONTAKT:

berislav.blagojevic@gmail.com

bb@berislavblagojevic.com

berislavblagojevic@yahoo.com

facebook

twitter

Scribd